Santa Ponsa

Santa Ponsa to niewielki kurort oddalony od stolicy Majorki o 25 km, ma raczej nowoczesną architekturę, usytuowany jest wokół malowniczej zatoki w kształcie półksiężyca. Zatokę otacza szeroka piaszczysta plaża, wzdłuż której ciągnie się promenada z licznymi barami, kawiarniami i restauracjami. Santa Ponsa usytuowana jest w południowo- zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Magalluf i Palma Nova.

Santa Ponsa MajorkaKiedyś miejscowość była wioską rybacką, obecnie już jej raczej nie przypomina, zastąpiły ją hotele, bary i kluby rozrywkowe. Mimo to jest nadal dosyć spokojnym miasteczkiem, gdzie dobrze się czują rodziny z dziećmi, zwłaszcza, że plaże są tutaj przyjazne dla maluchów. Osoby, które chcą rozrywek nocnych mogą się wybrać do pobliskich miejscowości, gdzie dyskoteki tętnią życiem przez długie godziny, zwłaszcza BCM w Magalluf.

Santa Ponsa oferuje miłośnikom sportów wodnych bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu, nurkowania czy żeglarstwa, a Western Water Park znajdujący się zaledwie kilkanaście kilometrów dalej zaprasza na szaleństwa w basenach i na zjeżdżalniach. Niedaleko jest również delfinarium, będące atrakcją dla dzieci i ich rodziców. Można także wybrać się na zwiedzanie stolicy wyspy, Palmy de Mallorca.