Playa De Muro

Jedną z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w północno- wschodniej części Majorki jest Playa de Muro, miasteczko leżące nad Zatoką Alkudyjską w otoczeniu Naturalnego Parku Krajobrazowego Albufera, który zamieszkują różnorodne gatunki ptaków, zwłaszcza ptactwo wodne. Kurort oferuje turystom możliwość uprawiania sportów wodnych, czyli nurkowanie, żeglarstwo i windsurfing, także sporty tradycyjne- tenis, golf i jazdę konną. Dużą atrakcją są same plaże- szerokie, piaszczyste, z łagodnym zejściem do wody, uważane za jedne z najładniejszych na wyspie.

Playa de Muro MajorkaPrzebywając w Playa de Muro koniecznie trzeba wybrać się do położonego w odległości 15 km od kurortu miasteczka Muro, gdzie zwiedzimy piękny gotycki kościół kataloński Dels Minims, a także Muzeum Etnologiczne z eksponatami z wyspy. Warto również zajrzeć na Plac Byków, gdzie czasami urządzana jest corrida, a dla widzów zostało przygotowanych 6000 miejsc. Tylko 7 km od Playa de Muro leży Alkudia, jedno z bardziej znanych miast Majorki, z piękną starówką, rzymskim teatrem zachowanym w bardzo dobrym stanie, a także średniowiecznym kościołem Sant Jaume z XIII wieku. Z kolei w drugą stronę możemy się udać do średniowiecznego miasta Arta z zachowanymi fortyfikacjami oraz do Smoczych Jaskiń ze stalaktytami i stalagmitami w różnych kolorach.

Playa de Muro to przede wszystkim jednak piękna złocista plaża ciągnąca się kilometrami, wspaniała słoneczna pogoda i dobra kuchnia z lokalnymi przysmakami, nie tylko owocami morza, ale i kurczakiem przyrządzanym jako gulasz escaldun, z dodatkiem ziemniaków i migdałów.