Palma Nova

Palma Nova to kurort w pobliżu stolicy wyspy połączony z innym miasteczkiem- Magalluf, z wieloma atrakcjami dla turystów spragnionych rozrywek. Na obrzeżach miasta znajduje się Western Water Park oferujący atrakcje wodne dla wczasowiczów w każdym wieku, poza tym Marineland z delfinarium, stanowiącym atrakcję również dla wszystkich. Miłośnicy aktywnego odpoczynku mają do dyspozycji pola do gry w krykieta, tor kartingowy oraz boisko do gry w kręgle na trawie. Przy długich promenadach w miasteczku mieszczą się bary, kluby nocne i dyskoteki. A trzy piękne piaszczyste plaże w Palma Nova zapewniają świetny odpoczynek zarówno wielbicielom błogiego lenistwa, jak i amatorom wodnych szaleństw.

Palma Nova MajorkaZ Palma Nova można także wybrać się do Casino Palladium lub do największej dyskoteki w Europie –BCM w Magalluf. Entuzjaści zwiedzania na pewno odwiedzą Palmę de Mallorca z jej wspaniałą gotycką katedrą i pałacem Almudaina, by na koniec pospacerować po antycznych uliczkach Starego Miasta. Mogą także pojechać kilkanaście kilometrów dalej- do Valldemossy, by zobaczyć klasztor, w którym mieszkał Fryderyk Chopin i George Sand.

Palma Nova to także doskonała kuchnia, nie tylko lokalna z owocami morza i rybami, ale również europejska, chińska czy meksykańska. Miasteczko jest licznie odwiedzane przez Brytyjczyków, nie dziwi więc duża ilość pubów urządzonych w stylu angielskim.