Paguera

Paguera to miejscowość w południowo- zachodniej części wybrzeża Majorki, która jest typowym kurortem, oferującym przyjeżdżającym tutaj turystom wszystko, czego potrzebują- wspaniałe plaże, świetną pogodę, ciepłą wodę w morzu, atrakcje turystyczne, rozrywki i możliwość uprawiania sportów. Miasteczko jest przepięknie położone pośród lasów, gajów piniowych, bujnej roślinności śródziemnomorskiej i w niedalekiej odległości od gór. Zwolennicy pieszych i rowerowych wycieczek na pewno będą usatysfakcjonowani, znajdując tutaj wiele szlaków do wędrówek.

Paguera MajorkaPozostali miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji stadniny koni, korty tenisowe, a także odpowiednie warunki do nurkowania. Rodziny z dziećmi chętnie korzystają z plaży Playa Tora, szerokiej, dobrze utrzymanej, z białym drobnym piaskiem. Przy plaży Palmira ciągnie się promenada Paseo Maritima, ulubione miejsce spacerów, z wieloma restauracjami serwującymi lokalne przysmaki. Również w centrum miasteczka znajduje się deptak El Bulevar ze sklepami i barami, zachęcającymi do skorzystania z możliwości odpoczynku przy kawie.

Z Paguery można się wybrać na zwiedzanie stolicy Majorki- Palmy z jej wspaniałymi zabytkami, a także wielu małych miasteczek rozsianych w okolicy. Warto także pojechać do delfinarium Marineland lub ze względów sentymentalnych do Valldemossy, gdzie mieszkał Fryderyk Chopin. Również muzułmańskie ogrody Jardines de Alfabia to miejsce godne odwiedzenia, zwłaszcza, że pochodzą z czasów, gdy na wyspie panowali Maurowie.