Majorka Pogoda

Majorka to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku, nawet w lutym, gdy temperatura powietrza w dzień dochodzi do 15 stopni, a wokół przepięknie kwitną drzewa migdałowe. Już w maju natomiast można się spodziewać temperatur w ciągu dnia powyżej 20 stopni, chociaż w nocy nie jest jeszcze zbyt ciepło, średnia temperatura powietrza to tylko 11 stopni. Woda w morzu jest jednak już dosyć ciepła, średnia temperatura to 18 stopni, czyli tyle, ile często wynosi temperatura w Bałtyku w okresie letnim. Również słońca w maju jest dużo, średnia to 10 godzin słonecznych, tyle samo, co w czerwcu.

W czerwcu w dzień jest już bardzo ciepło, średnia dzienna temperatura to 27 stopni, również w nocy jest już dosyć ciepło- 15 stopni, natomiast woda w morzu jest bardzo przyjemna, 21 stopni. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia dochodzi do 30 stopni, słonecznych godzin mamy 11-12, a woda w morzu osiąga 25-26 stopni.

Również we wrześniu i październiku jest ciepło, 23-27 stopni w ciągu dnia, w nocy jednak w październiku jest już chłodno. Woda w morzu nadal jest bardzo ciepła, natomiast godzin słonecznych ubywa, jest ich już tylko 6-8 w ciągu dnia. W listopadzie jest już raczej chłodno, chociaż temperatura wody zwykle jest wyższa, niż powietrza, co może zachęcać do ostatnich kąpieli w roku.