Majorka Mapa

Majorka to wyspa należąca do archipelagu Baleary, leży na Morzu śródziemnym na wschód od Hiszpanii. Turyści zwykle wybierają jej południowe wybrzeże, które należy do najlepiej zagospodarowanych, z pięknymi piaszczystymi plażami, długimi i szerokimi. Z kolei północna część Majorki to plaże z klifami, malowniczymi, chociaż mniej popularnymi wśród przebywających na wyspie wczasowiczów.

Południowo-wschodnia część Majorki to nie tylko wspaniałe plaże z białym piaskiem, ale także znane parki wodne w El Arenal, jednej z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych obok Cala Millor oraz atrakcje przyrodnicze, przede wszystkim Smocze Jaskinie oraz Ogrody Botanicactus. Zwolennicy zwiedzania mają nie lada gratkę w postaci parków archeologicznych.

Północno-zachodnia część Majorki to przede wszystkim jej stolica Palma de Mallorca, góry Serra de Tramuntana z kurortem Magalluf i najdalej na północ wysuniętym półwyspem Formentor. W pobliżu Palmy znajdują się popularne miejscowości wypoczynkowe Cala Mayor i Playa de Palma, a przede wszystkim Alcudia z piękną plażą i starówką.


View Larger Map