Majorka Atrakcje

Sporty wodne

Majorka AtrakcjeMajorka ma tak dużo do zaoferowania turystom, że nie sposób się tam nudzić. Ze względu na wspaniałe warunki plażowo- wodne szczególnie popularne są wszelkie sporty wodne, na czele z nurkowaniem i windsurfingiem, także motorowe sporty wodne. W wielu miejscowościach wypoczynkowych na amatorów windsurfingu i nurkowania czekają szkółki z doświadczonymi instruktorami. Złociste szerokie plaże ciągnące się kilometrami oraz wspaniałe słońce, które w sezonie świeci ponad dziesięć godzin dziennie to także atrakcja, której nie można się oprzeć. Plaże, zwłaszcza na północy wyspy, są bardzo przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi, dobrze zagospodarowane, z łagodnym zejściem do wody, w dodatku zwykle długo jest płytko, co także może być zachęcające do kąpieli z maluchami. Wszystkich natomiast przyciąga krystalicznie czysta woda w romantycznych zatoczkach, gdzie pomimo tłumu turystów zawsze można znaleźć miejsce dla siebie.

Wycieczki piesze i rowerowe

Amatorzy górskich wędrówek także nie będą zawiedzeni, czekają na nich pasma górskie, gdzie szczególnie poza sezonem głównym panują doskonałe warunki do przemierzania szlaków. Z kolei miłośnicy wycieczek rowerowych mają do dyspozycji wiele tras specjalnie przygotowanych dla osób, które chcą w ten aktywny sposób podziwiać i poznawać Majorkę.

Golf i tenis

Na wyspie dużą popularnością cieszą się także dość elitarne sporty – golf i tenis, z naciskiem na golf. Korzystne warunki pogodowe z niewielką ilością dni deszczowych sprawiają, że przebywa tutaj wielu golfistów, dla których przygotowano ponad dwadzieścia pół golfowych, świetnie przystosowanych do tej rozrywki, łącznie z możliwością wynajęcia wózka golfowego. Dla urozmaicenia pola golfowe mają czasami nietypową dekorację, jak to w rozrywkowym El Arenal, gdzie przygotowano scenografię z Parku Jurajskiego Dinopark, lub kompleks Golf Paradis w Sa Coma w otoczeniu palm i wodospadów. Ceny za wynajęcie pola golfowego nie są niskie, ale i tak wskazana jest wcześniejsza rezerwacja, by mieć gwarancję, że uda się zagrać w określonym dniu.

Rozrywki nocne

Majorka może się pochwalić wieloma atrakcjami dla amatorów rozrywek nocnych, którzy po całym dniu na wspaniałej plaży chcą spędzić upojną noc w którymś z klubów nocnych czy dyskotek. W większości popularnych miejscowości wypoczynkowych funkcjonuje dużo miejsc, gdzie życie nocne trwa do późnych godzin, wzdłuż promenady nadmorskiej w Cala Millor czy Magalluf znajdziemy szereg lokali nocnych z dobrą muzyką i zabawą do rana. Zwłaszcza Magalluf słynie ze swoich dyskotek, z których jedna- kilkupoziomowa BCM należy do największych w Europie, przyciąga to do niej znanych DJ-ów, którzy zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie przy światłach laserów i różnorodnej muzyce. Z rozrywek nocnych słynie także inna miejscowość nadmorska- El Arenal, znajdziemy tam wszystko, czego oczekujemy wieczorem od kurortu- dyskoteki, jak słynna Joy Palace i kluby nocne, które są otwarte przez wiele godzin i zapewniają wyśmienitą zabawę.

Parki wodne

Wyspa słynie również z wielu innych atrakcji, jak choćby park wodny Aqualand usytuowany w El Arenal i Palma Aquarium tuż za miastem, kasyno Palladium w Palma Nova czy Marineland z delfinarium, oferujące rozrywkę dla osób w każdym wieku. W Palma Nova znajduje się także Western Water Park z wieloma atrakcjami wodnymi.

Wycieczki

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wypoczynek na południowym czy północnym wybrzeżu Majorki, z pewnością znajdziemy szereg atrakcji, które uatrakcyjnią nasz pobyt na wyspie, nie tylko pod względem rozrywek, ale i możliwości zwiedzania. Jedną z ważniejszych atrakcji przyrodniczych wyspy są Smocze Jaskinie z naciekami, stalagmitami, stalaktytami oraz największym podziemnym jeziorem, gdzie pobyt urozmaica specjalnie przygotowane dla turystów widowisko z pochodniami. Koniecznie trzeba odwiedzić stolicę Majorki, gdzie czeka na nas wiele zabytków, od monumentalnej katedry La Seu po Łaźnie Arabskie i piętnastowieczną halę targową La Llotia. Przebywając w Palma de Mallorca warto wybrać się także do pobliskiej Valldemossy, miejsca znanego głównie z faktu, że spędzili tam zimę Fryderyk Chopin i George Sand. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla miłośników mocnych wrażeń, może być także odwiedzenie Sa Calobra, gdzie już sama podróż pośród zakrętów i serpentyn do miasteczka dostarcza dawki adrenaliny, a wspaniałe widoki, jakie zastaniemy, dopełniają reszty.

Kuchnia

Podczas pobytu na Majorce koniecznie trzeba także poznać jej tradycyjną kuchnię i smaki, jakie oferuje. Do znanych potraw należy frit mallorqui, podroby baranie lub wieprzowe z dodatkiem smażonych na oliwie ziemniaków, papryki, cebuli i czosnku. Dużą popularnością cieszą się zupy warzywne, podawane z chlebem. Wegetarianie mogą się zachwycić tumbetem, mieszanką smażonych na oliwie warzyw- bakłażanów, papryki, pomidorów i ziemniaków z dodatkiem pietruszki i czosnku. Restauracje majorkańskie serwują tumbet jako samodzielne danie lub jako przekąskę- popularne hiszpańskie tapas. Każda z miejscowości wypoczynkowych oferuje turystom wiele miejsc, gdzie można zjeść dobrze i smacznie, przede wszystkim warzywa z dodatkiem mięs, jak popularne arros brut, potrawę z królika, którą spożywa się łyżką. Do wszystkich tradycyjnych potraw serwowane jest lokalne wino majorkańskie.