Magalluf

Magalluf to miejscowość wypoczynkowa, którą wybierają na ogół turyści spragnieni wielu rozrywek, to tutaj koncentruje się życie nocne okolicznych miasteczek, zwłaszcza, że kluby nocne i dyskoteki należą do znanych w całej Europie. Do kilkupiętrowej dyskoteki BCM przyjeżdżają didżeje z całego świata, co może być wystarczającą rekomendacją dla osób potrzebujących zabawy. Przy głównej ulicy Magalluf znajdziemy bary i restauracje, które do późnych godzin nocnych są otwarte dla gości.

Magalluf MajorkaA co można zwiedzić, będąc w Magalluf na wczasach? Miejscowość położona jest w pobliżu stolicy wyspy Palmy, nie więc problemu z dojazdem komunikacją lokalną, a w okolicy mamy wiele miejsc, które warto, a nawet trzeba zobaczyć, miejsca, gdzie przeplata się kultura i sztuka rzymska i muzułmańska, styl gotycki i renesansowy. Warto zajrzeć do miejscowości Calvia, która została założona w XIII wieku, malowniczego Andratx położonego wśród gajów oliwnych i migdałowych, warto także odwiedzić ciekawą wioskę Cala Fornells ze stylowymi zabudowaniami czy ogrody Jardines de Alfabia, założone za czasów panowania na wyspie Maurów.

Magalluf to miejscowość, w której w ciągu dnia można plażować na wspaniałych piaszczystych plażach, popołudniami wybierać się na wycieczki do okolicznych zabytkowych miasteczek , a wieczorami i nocą bawić się w jednej z wielu dyskotek i klubów. Jednym słowem miejsce jest uniwersalne, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.