El Arenal

Zwolennicy życia nocnego podczas urlopu powinni wybrać El Arenal, miasteczko w bliskiej odległości od stolicy wyspy Palmy, tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy. Kluby nocne i dyskoteki w kurorcie zapewniają zabawę wieczorną, w dzień natomiast zaprasza wyjątkowo ciepłe w tej okolicy morze i wspaniałe plaże z delikatnym, niemal białym piaskiem. Pomimo tak wielu rozrywek w miasteczku przyjeżdżają tutaj także rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji, jak choćby dwa największe parki wodne na wyspie- Marineland i Aqualand.

El Arenal MajorkaEl Arenal to także najbardziej popularna plaża wyspy- Playa de Palma, ciągnąca się od stolicy na długości 10 kilometrów oraz przepiękna promenada nadmorska, ulubione miejsce spacerów wszystkich wczasowiczów, również nocą, gdy w wodzie odbijają się światła z wszystkich barów i restauracji usytuowanych przy deptaku. Miasteczko oferuje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych oraz tenisa i golfa, na potrzeby tego ostatniego przygotowano nawet nietypową scenerię w dekoracjach z Parku Jurajskiego .

Podczas pobytu w El Arenal nie sposób nie odwiedzić Palmy de Mallorca, stolicy wyspy ze wspaniałymi zabytkami, gdzie kultura rzymska spotyka się z kulturą muzułmańską, czyli wspaniałą Katedrą La Seu, Zamkiem Bellver, a także Pałacem Królewskim Almudaina i Łaźniami Arabskimi. Znawcy kuchni polecają wypad do Algaidy, tradycyjnego miasteczka Majorki z kamiennym kościołem na głównym placu i bardzo dobrą kuchnią lokalną.

Do El Arenal przyjeżdża się przede wszystkim dla plaży, należącej do najlepszych na Majorce- Playa de Palma. Dużą popularnością cieszy się także park wodny Aqualand, miejsce zabaw dla całej rodziny, gdzie poza basenami, zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi możemy obejrzeć show z udziałem papug czy muzeum starych maszyn do pisania. Miejscowość należy do tych gwarnych, gdzie zawsze coś się dzieje, zwłaszcza, jeżeli chodzi o życie nocne kurortu. Popularna dyskoteka Joy Palace przyciąga tłumy wczasowiczów spragnionych zabawy. Na amatorów czynnego odpoczynku czeka także mnóstwo atrakcji, nad wodą i na boiskach, jak choćby Dinopark– ogród dinozaurów z minigolfem położony wśród palm i ogromnych kaktusów.

W El Arenal zwraca uwagę port jachtowy, ekskluzywny, z prowadzącą do niego promenadą wysadzaną palmami. Samo miasteczko jest tak blisko usytuowane od Palmy z jej zabytkami, że bez problemu można się wybrać na zwiedzanie. Po drodze, tuż za miastem warto odwiedzić Palma Aquarium z 700 gatunkami flory i fauny zamieszkujących wody Morza śródziemnego rozmieszczonych w kilkudziesięciu dużych akwariach.