Can Picafort

Jeśli zależy nam na spokojnym odpoczynku, a jednocześnie dobrej bazie wypadowej do zwiedzania wyspy, Can Picafort wydaje się doskonałym wyborem na udane wakacje. Miejscowość jest ładnie położona w Zatoce Alkudyjskiej na północy Majorki, jej atut to szeroki deptak przy samej plaży i wiele restauracji z dobrą kuchnią lokalną. Posiada piękne plaże z niemal białym piaskiem, małymi wydmami i łagodnym wejściem do morza, które szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi.

Can PicafortMajorkaCan Picafort leży niedaleko Alcudii, dokąd można się wybrać lokalną komunikacją, by zobaczyć pozostałości po czasach rzymskich, między innymi dobrze zachowany rzymski teatr. W okolicy znajdziemy jeszcze kilka zabytkowych miasteczek, które warto odwiedzić, jak średniowieczna Arta czy Capdepera z majestatycznym zamkiem. Można także się wybrać do Parku Przyrody S’Albufera z malowniczym obszarem bagiennym i ptakami przylatującymi tutaj z całej Europy, a także do położonego na jego krańcach miasteczka Muro z gotyckim kościołem i Muzeum Etnologicznym wyspy.

Miasteczko oferuje swoim gościom wiele możliwości uprawiania sportów, tor kartingowy, pola golfowe, kursy jazdy konnej, a przede wszystkim rozrywki wodne- windsurfing, nurkowanie i narty wodne. Jak wiele innych miejscowości wypoczynkowych Can Picafort zaprasza turystów przez cały sezon na fiesty z pokazem ogni sztucznych, tańcami folklorystycznymi i rozmaitymi paradami.