Cala Ratjada

Jeśli nie zależy nam na zgiełku kurortu podczas urlopu, na pewno warto wybrać Cala Ratjada, niewielką i urokliwą miejscowość na wschodnim wybrzeżu Majorki malowniczo położoną na półwyspie Punta de Captedepera z wieloma zatoczkami. Tutejsze plaże zostały uhonorowane Niebieską Flagą za wyjątkową czystość wody i dobrze utrzymane plaże. Ulubionym miejscem spacerów wszystkich gości jest nadmorska promenada ciągnąca się od portu do niewielkiej plaży Plaja son Moll, z wieloma dobrymi restauracjami serwującymi smakowicie przyrządzone owoce morza i ryby.

Cala Ratjada MajorkaDużym powodzeniem cieszy się plaża Plaja Agulla otoczona pięknym lasem piniowym, żeby zająć dobre miejsce, warto wybrać się na nią już rano, zanim przyjdą pozostali wczasowicze. Po drugiej stronie miasteczka znajduje się z kolei malutka Plaja son Moll, równie urokliwa, chociaż nie polecana rodzinom z dziećmi ze względu na dużą głębokość wody już kilka metrów od brzegu. Dużą atrakcją turystyczną Cala Ratjada są dom i ogrody Palau Juan March, w których zgromadzono rzeźby artystów hiszpańskich, w tym Rodina i Henry’ego Moora. Zwolennicy wycieczek pieszych i rowerowych mogą sobie zrobić wypad na najdalej na wschód wysunięty przylądek wyspy- do latarni Faro de Captedepera, punkt leżący najbliżej sąsiedniej wyspy Minorki.

Cala Ratjada to miejscowość dla osób lubiących spokojny odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody. W soboty na Placa del Pins odbywa się targ, gdzie można nabyć lokalne wyroby, a w ciągu lata w miasteczku trafimy na wiele fiest, ulubionych przez mieszkańców i przebywających tutaj turystów.