Cala Millor

Jedną z bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych na wschodnim wybrzeżu Majorki jest Cala Millor z bardzo dobrze zagospodarowanymi pięknymi piaszczystymi plażami. Miasteczko upodobały sobie szczególnie rodziny z dziećmi ze względu na łagodne zejście do morza i wyjątkowo duża miejsca do zabawy dla maluchów. Wzdłuż dwukilometrowej plaży rozciąga się szeroka promenada, ulubione miejsce spacerów wszystkich wczasowiczów.

Cala Millor MajorkaCala Millor zapewnia swoim gościom szereg atrakcji turystycznych, szczególnie, jeśli chodzi o rozrywki i sporty wszelkiego rodzaju, przede wszystkim wodne. W miasteczku mieści się szkoła windsurfingu dla entuzjastów tego sportu. Cala Millor jest również dobrą bazą wypadową do ciekawych miejsc na wyspie, okolicznych małych miasteczek z klimatem i jaskiń, na czele z Coves del Drach i Coves d’Arta. Smocze jaskinie to najsłynniejsze jaskinie Majorki, z wielobarwnymi naciekami o przedziwnych kształtach i dużym podziemnym jeziorem Martel. Miłośnicy zwiedzania na pewno nie odmówią sobie wizyty w Parku Archeologicznym Ses Paisses z wykopaliskami z brązu, a entuzjaści bardziej emocjonujących rozrywek- pobytu w Reserva Africana, gdzie na gości czeka przejazd samochodem między dzikimi zwierzętami.

Miejscowość oferuje wczasowiczom dobrą lokalną kuchnię, po wyroby natomiast warto wybrać się na któryś z cotygodniowych lokalnych targów organizowanych w pobliskich miasteczkach. Zwolennicy rozrywek nocnych także nie mają na co narzekać, szereg lokali zaprasza do siebie o tej porze. Wszyscy zaś chętnie spędzą czas na fiestach, szczególnie na organizowanej w sierpniu Festes de la Mare de Deu Dels Angels z licznymi atrakcjami w postaci koncertów, zawodów sportowych i rozmaitych zabaw dla mieszkańców i turystów.