Cala Bona

Cala Bona to jeden z kurortów w północno- wschodniej części Majorki, popularna miejscowość wypoczynkowa leżąca w Zatoce Arta, a jednocześnie dobra baza wypadowa do zwiedzania miasteczek leżących w głębi wyspy, jak Arta ze starożytnymi ruinami. Plaże tutaj są piaszczyste, niewielkie i urokliwe, jedną z nich można dojść do pobliskiego Cala Millor.

Cala Bona MajorkaMała tradycyjna wioska rybacka rozwinęła się z czasem w niewielki kurort, z małą przystanią, wąskimi uliczkami i piękną szeroką promenadą przy plaży. Miasteczko jest ulubioną miejscowością turystów brytyjskich, chociaż inne nacje także, oczywiście, tutaj spotkamy. Centrum Cala Bona to bary, restauracje, winiarnie, w których wieczorami spędza czas międzynarodowe towarzystwo z całej Europy. Na obrzeżach miasteczka znajduje się słynna na wyspie Son Floriana z bardzo dobrą lokalną kuchnią. Po więcej rozrywek nocnych trzeba się jednak wybrać do pobliskiego Cala Millor, Cala Bona jest spokojne, klimatyczne, dla osób pragnących raczej spokoju, niż rozrywek w klubach nocnych.

W pobliżu miasteczka znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, przede wszystkim jaskinie, słynne Coves del Drach ze stalaktytami, stalagmitami i największym na świecie podziemnym jeziorem. Warto wybrać się również do Parku Archeologicznego Ses Paisses ze wspaniałymi zabytkami z epoki brązu. W okolicy odbywają się lokalne targi z tradycyjnymi wyrobami, a także różne fiesty, które uwielbiają Hiszpanie, są to bardzo ciekawe dla turysty imprezy, z koncertami, zawodami sportowymi i jarmarkami.