Cabrera

Cabrera to mała wyspa na południowy wschód od Majorki, należąca do Parku Narodowego na Balearach razem z osiemnastoma maleńkimi kamiennymi wysepkami. Wspaniałe pocztówkowe widoki sprawiają, że chętnie przypływają tutaj żeglarze, by podziwiać lazur morza w połączeniu z niesamowitym błękitem nieba w tej okolicy. Na wyspie świetnie rozwija się roślinność, można spotkać wiele chronionych gatunków zwierząt jak kozice, gekony i żółwie wodne. W Parku Narodowym Cabrera swoje miejsce mają różne gatunki ptaków- kormorany, mewy i ptaki drapieżne.

Cabrera MajorkaNa terenie Parku Narodowego nie można kotwiczyć, administracja Parku wydaje tylko pozwolenia na nocleg w zatoce Puerto de Cabrera. Takie zezwolenie jest płatne, obejmuje wyłącznie jedną dobę. Wyspa ma zaledwie 50 stałych mieszkańców, co sprawia, że wydaje się praktycznie bezludna, stanowiąc niezwykłe miejsce do jednodniowego odpoczynku pośród bujnej roślinności śródziemnomorskiej z dala od cywilizacji.

Na wyspie do zobaczenia mamy również niewielki port, latarnię morską i ruiny zamku z XIV wieku, który kiedyś był miejscem, gdzie przetrzymywano jeńców francuskich. Największą jednak atrakcją może być możliwość nurkowania w wodach zatoki Cala Galiota i Es Dimoni, gdzie życie podwodne jest bardzo bogate, co stanowi nie lada gratkę dla amatorów tego sportu.